Сезонска работа на Јадранот: Високите плати и добрите услови привлекуваат многу Балканци и оваа година

Годинава многу Балканци се одлучија за сезонска работа во Хрватска, Црна Гора и Словенија, каде ги пречекуваат атрактивни плати, сончеви денови и опуштена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сезонските работници кои од странство дојдоа во Хрватска се чувствуваат измамени. Како што раскажуваат некои од нив, одењето на работа во текот на сезоната не ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за сезонска работна сила годинава почна малку порано, веќе на крајот на март, па многумина веќе подолго време се на работа, а други само ќе се ...
| | веќе видена | слични

Планот на коалицијата на Мелони да им даде поголема моќ на „доблесните“ региони го разгоре јазот Север-Југ во земјата Минатата недела италијанските политичари ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на летото носи многу огласи за сезонски вработувања, особено во овоштарството, каде се бараат берачи на вишни, цреши, малини, капини, јаболки, сливи, ...
| | веќе видена | слични

Летната сезона е во полн ек, а со тоа и времето на сезонски вработувања. За оние кои сè уште бараат и сè уште немале шанса, останува уште малку време да се ...
| | веќе видена | слични

Професиите од областа на угостителството, како келнери или готвачи, сè уште се меѓу најбараните со најголем број огласи за вработување од страна на локалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сезонска работа на Јадранот: Високите плати и добрите услови привлекуваат многу Балканци и оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: