ДАЛИ ЌЕ ИМ УСПЕЕ? И новата власт ќе му нуди државни административци на приватниот сектор


Рационализација на администрацијата, но и формирање на нови управни тела, најавува новата Влада во својата четиригодишна програма за работење која синоќа беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Клучно е дека повторно државата се враќа на шини и она што беше кажано, ќе се покаже дека ќе има дела, а не зборови. Делата остануваат. Премиерот Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот премиер Христијан Мицкоски денеска ја презеде функцијата од техничкиот премиер Талат Џафари. Мицкоски и Џафери по примопредавањето имаа куса ...
| | веќе видена | слични

Клучни моменти на кои се задржа премиерот Мицкоски се обнова на довербата во институциите на државна власт, елиминирање на корупцијата и обезбедување владеење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и граѓаните добија нова влада. Вчера вечер час и половина пред полноќ со 77 гласови ЗА, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја доби поддршката ...
| | веќе видена | слични

Низ вековите наназад, граѓаните на оваа земја неуморно и макотрпно работеа. Во најтешките времиња секогаш беа со својата татковина, жртвувајќи се себе си, ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од мнозинството и опозицијата и денеска ги спротивставија ставовите околу програмата за избор на новата влада. Во продолжението на собраниската ...
| | веќе видена | слични

Пратениците попладнево ја продолжија расправата за новата влада, која треба да биде избрана најдоцна до полноќ, но седницата беше прекината поради прекин со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ЌЕ ИМ УСПЕЕ? И новата власт ќе му нуди државни административци на приватниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: