Изминатото деноноќие 12 пожари на отворено, четири се уште активни


8 копии
2 копии

Кровот попуштил на повеќе места- објаснува директорот на драмски Роберт Вељановски. Поплавени се неколку ходници и соблекувалните, а протекла вода на повеќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стабилна е состојбата со водостоите на реките во Тетовско и Гостиварско, а патните правци се проодни, информираат од Центарот за управување со кризи. ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи утринава информира дека се уште пристигнуваат пријави за оштетени автомобили и поплавени објекти од синоќешното невреме. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека изминатото деноноќие имало рекорден број повици, вкупно 2.778 повици. Од нив „реални“ повици биле 57,16%, ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие, „рекорд“ годинава од вкупно 2 778 повици на 112 во ЦУК, најмногу заради невремето, за разлика од претходното деноноќие кога имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

По самитот во Вашингтон во ексклузивно интервју за Македонската телевизија, премиерот Христијан Мицкоски испрати порака дека државата сака да гради ...
сите 476 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 407 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатото деноноќие 12 пожари на отворено, четири се уште активни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: