Македонија пред полноќ ќе добие влада


10 копии

На господинот Филипче му посакувам успешна работа, да бидат конструктивна опозиција, да работат во интерес на граѓаните и татковината, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Владата и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарско прашање како го коментира изборот на Венко Филипче за ...
| | веќе видена | слични

Изборот на Филипче е работа на СДСМ и на членството на партијата, рече Мицкоски.„Ние рековме дека нема да се мешаме, не сакаме да им правиме на другите тоа што ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски го коментираше изборот на Венко Филипче за нов лидер на СДСМ. Вели дека тоа е работа на СДСМ и не сака да се мешаат и „не сакаме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Министерството за надворешни работи денеска беше извршено примопредавање на функцијата меѓу новоименуваниот министер Тимчо Муцунски и досегашниот министер ...
| | веќе видена | слични

Утрово, новиот и стариот министер за надворешни работи извршија примопредавање на функцијата во просториите на министерството. Оваа информација ја објави ...
| | веќе видена | слични

Во наредниот период Министерството за надворешни работи акцент ќе стави на забрзување на евроинтеграцискиот процес на земјава, стратешкото партнерство со САД, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 960 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 232 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 254 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија пред полноќ ќе добие влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: