МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

Хрватска, Црна Гора и Словенија и оваа година беа меѓу најпопуларните дестинации каде Србите бараат сезонска работа и чиста заработувачка. И иако хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сезонските работници кои од странство дојдоа во Хрватска се чувствуваат измамени. Како што раскажуваат некои од нив, одењето на работа во текот на сезоната не ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за сезонска работна сила годинава почна малку порано, веќе на крајот на март, па многумина веќе подолго време се на работа, а други само ќе се ...
| | веќе видена | слични

Планот на коалицијата на Мелони да им даде поголема моќ на „доблесните“ региони го разгоре јазот Север-Југ во земјата Минатата недела италијанските политичари ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на летото носи многу огласи за сезонски вработувања, особено во овоштарството, каде се бараат берачи на вишни, цреши, малини, капини, јаболки, сливи, ...
| | веќе видена | слични

Летната сезона е во полн ек, а со тоа и времето на сезонски вработувања. За оние кои сè уште бараат и сè уште немале шанса, останува уште малку време да се ...
| | веќе видена | слични

Професиите од областа на угостителството, како келнери или готвачи, сè уште се меѓу најбараните со најголем број огласи за вработување од страна на локалните ...
| | веќе видена | слични

Годинава многу Балканци се одлучија за сезонска работа во Хрватска, Црна Гора и Словенија, каде ги пречекуваат атрактивни плати, сончеви денови и опуштена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: