Тошковски: Нашата цел е да создадеме полиција која ќе работи исклучиво во служба на граѓаните и вистински ќе се бори против криминалот

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи во следниот период ќе биде фокусирано na борбата против организираниот криминал и корупцијата, како приоритет што е еден од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работна средба со градоначалникот на oпштина Бутел Дарко Костовски, на која биле разгледани ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски вчера заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Александар Јанев и дел од раководството на МВР го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Христијан Мицкоски во објава на неговиот официјален Фејсбук профил истакна дека борбата против корупцијата и организираниот криминал е еден од ...
| | веќе видена | слични

Тошковски, како што информираат од неговиот кабинет, потенцирал дека континуираната обука на вработените во МВР ќе донесе поголема безбедност за граѓаните. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Криминалот е рак рана на нашето општество и една од главните причини за одземањето на државата од народот. Никој не е над народот, законот и Уставот. Ќе има ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека ќе одржи важна средба со министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, со цел да се адресираат овие значајни прашања. „Испраќам јасна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 225 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 67 | | | веќе видена

„Постајно се случуваат пукања и криминални пресметки и безбедносната состојба станува алармантно лоша. Сигурноста на граѓаните е во постојан ризик. Во ...
сите 34 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 40 | | | веќе видена

Утрово во 08.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на магистрален пат Стража – Гостивар, патничко возило „спарк“ со скопски регистарски ознаки, управувано ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тошковски: Нашата цел е да создадеме полиција која ќе работи исклучиво во служба на граѓаните и вистински ќе се бори против криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: