ПЕДЕСЕТГОДИШНА ТЕТОВЧАНКА ЗАД РЕШЕТКИ: уапсена поради трговија со марихуана, нејзиниот син избегал

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четириесет и едногодишен маж е тешко повреден во сообраќајка меѓу товарно возило и „опел вектра“. „Вчера во 08.00 часот во Полициската станица Струга било ...
| | веќе видена | слични

Во период од само 3 дена, од 29.06 до денес, за време на одржувањето на „Д Фестивал“ во Стар Дојран полицијата уапсила дури 19 лица поради поседување на дрога. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 241 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕДЕСЕТГОДИШНА ТЕТОВЧАНКА ЗАД РЕШЕТКИ: уапсена поради трговија со марихуана, нејзиниот син избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: