Утрово најсвежо во Лазарополе

14 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта ќе има локална појава на невреме ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Под влијание на ладен атмосферски фронт поврзан со циклонска активност со центар некаде над Италија утре (вторник) 2.7.2024 во ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот на територијата на Македонија ќе преовладвува сончево и многу топло време. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Потоа во среда и во четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен пороен дожд и грмежи и ќе дува умерен северен ветер.Во Скопје, во ...
| | веќе видена | слични

Во вторник се очекува повторно да има невреме во Македонија. Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса во текот на ноќта кон вторник и во вторник на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Во денешниов есеј ќе се обидам, воспоставувајќи историски аналогии, да понудам размисли за настаните што ја потресоа Република Македонија во изминатите неколку ...
сите 187 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најсвежо во Лазарополе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: