ДАЛИ ДЕНЕС ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ НОВАТА ВЛАДА - новите граѓански избраници веќе се во Собрание


Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 28.06.2024 година (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на Владата ќе се оддржи првата седница на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава Анџела Агелер денеска на нејзиниот профил на платформата „Х“ го честиташе изборот на новата Влада. ...
| | веќе видена | слични

Албанските медиуми отстапија посебен простор за изборот на новата Влада, како и на чинот на примопредавање на функцијата од страна на Талат Џафери на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски ја презеде премиерската функција од досегашниот претседател на техничката Влада, Талат Џафери. На ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се дебатира за изборот на нова влада. Блерим Беџети, координаторот на пратеничката група рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската амбасадорка Анџела Агелер на социјалната мрежа Икс го честиташе изборот на новата Влада предводена од премиерот Христијан Мицкоски. Агелер напиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 350 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ДЕНЕС ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ НОВАТА ВЛАДА - новите граѓански избраници веќе се во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: