ГОРИ НА ЧЕТИРИ ЛОКАЦИИ ВО ЗЕМАЈВА: високите температури ги зголемија пожарите на отворено


Во текот на изминатото деноноќие противпожарникарските екипи дејствувале на други 12 локации каде имало пожар на отворено. Од Центарот за управување со кризи, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Кровот попуштил на повеќе места- објаснува директорот на драмски Роберт Вељановски. Поплавени се неколку ходници и соблекувалните, а протекла вода на повеќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стабилна е состојбата со водостоите на реките во Тетовско и Гостиварско, а патните правци се проодни, информираат од Центарот за управување со кризи. ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи утринава информира дека се уште пристигнуваат пријави за оштетени автомобили и поплавени објекти од синоќешното невреме. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека изминатото деноноќие имало рекорден број повици, вкупно 2.778 повици. Од нив „реални“ повици биле 57,16%, ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие, „рекорд“ годинава од вкупно 2 778 повици на 112 во ЦУК, најмногу заради невремето, за разлика од претходното деноноќие кога имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип да избегнуваат присуство на отворено подолго време, односно да останат во своите домови, откако вечерва градот беше завиен во чад, а се ...
сите 1118 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 296 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОРИ НА ЧЕТИРИ ЛОКАЦИИ ВО ЗЕМАЈВА: високите температури ги зголемија пожарите на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: