Продолжува седницата за избор на новата влада, треба да се изгласа до полноќ


До денеска на полноќ треба да се избере новата влада предводена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во Собранието продолжува расправата по ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 28.06.2024 година (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на Владата ќе се оддржи првата седница на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава Анџела Агелер денеска на нејзиниот профил на платформата „Х“ го честиташе изборот на новата Влада. ...
| | веќе видена | слични

Албанските медиуми отстапија посебен простор за изборот на новата Влада, како и на чинот на примопредавање на функцијата од страна на Талат Џафери на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски ја презеде премиерската функција од досегашниот претседател на техничката Влада, Талат Џафери. На ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се дебатира за изборот на нова влада. Блерим Беџети, координаторот на пратеничката група рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во интервју за BET News, на прашањето што ќе го натера да ја преиспита својата одлука да учествува во кампањата за реизбор, Бајден рече дека тоа ќе биде ...
сите 313 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 256 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 468 | | | веќе видена

Во следните два дена ќе се задржи многу топло време со максимални температури кои го дефинираат портокаловото ниво за опасност од високи температури, ...
сите 261 | | | веќе видена

СДСМ објави дека нивните правници се ставаат на располагање секоја среда во 18.00 часот во партиското седиште за сите вработени во јавниот сектор кои сметаат ...
сите 8 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува седницата за избор на новата влада, треба да се изгласа до полноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: