Сончево и многу топло, попладне локален пороен дожд и услови за невреме

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во понеделникот на територијата на Македонија ќе преовладвува сончево и многу топло време. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во Скопје сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност.Утре времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нам не ни требаат реформи. Нам ни треба трансформација на системот за гаснење на пожарите. Меѓутоа, јас сум поборник за централизација. Ова го истакна вечерва ...
сите 892 | | | веќе видена

Речиси две третини од демократските гласачи во САД веруваат дека претседателот Џо Бајден треба да се повлече од трката за реизбор и да дозволи на неговата ...
сите 422 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 272 | | | веќе видена

Заемот со унгарскиот премиер Виктор Орбан е договорен, ама додека да стигне, мора да „бајпасираат“ домашните банки и фондови. Како што кажа и самата министерка ...
сите 131 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана во соопштението објавено на Телеграм наведува дека ослободените руски војници ќе бидат префрлени во Москва на медицински ...
сите 439 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 135 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и многу топло, попладне локален пороен дожд и услови за невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: