Светските берзи пораснаа поради технолошкиот сектор, S&P 500 со историски резултат

На Волстрит, кон средината на минатата недела, индексот S&P 500 достигна ново рекордно ниво, исто како и Nasdaq, но подоцна и двата индекса загубија дел од ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не може да влезе во еврозоната поради високата инфлација, се вели во извештајот на Европската централна банка во средата. Софија се обидува да стане ...
| | веќе видена | слични

Европската влада со отрезнувачка констатација и порака до Софија Европската комисија (ЕК) вчера од Брисел официјално соопшти дека Бугарија сѐ уште не е ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Европската унија - Европската централна банка (ЕЦБ) и Европската комисија во средата објавија дека Бугарија нема да успее да се приклучи ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во петокот претпладнето индексите пораснаа, по тридневниот пад, што најмногу се должи на растот на цените на акциите во енергетскиот ...
| | веќе видена | слични

На валутните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошницата валути е стабилна, но курсот на доларот во однос на јапонскиот јен достигна нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 245 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 387 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светските берзи пораснаа поради технолошкиот сектор, S&P 500 со историски резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: