Враќање на довербата во институциите, елиминирање на корупцијата, владеење на правото, економски прогрес - приоритети на новата влада


Седницата на Собранието за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да продолжи денеска, а гласањето ќе ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека Владата точно ја дефинирала методологијата како ќе се распределуваат средствата, потенцирајќи дека ребалансот на буџетот ќе заврши на крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општините да спремат проекти, ќе добијат 250 милиони евра. Ставаме 250 милиоми евра на располагање на локалните самоуправи, кои понатаму треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од Владата, овој план е дел од напорите за подобрување на инфраструктурата и квалитетот на животот на граѓаните.На работниот состанок со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Христијан Мицкоски денеска објави нова иницијатива за развој на општините во земјата преку обезбедување на 250 милиони евра од Буџетот за развој и ...
| | веќе видена | слични

 Овој план е дел од напорите на Владата да ја подобри инфраструктурата и квалитетот на животот на граѓаните. „Ветивме развој на општините и сега го остваруваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Ветивме развој на општините и сега го остваруваме тоа преку обезбедување на 250 милиони евра за инфраструктурен развој. Имав работен состанок со министерката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 490 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Спасов кој преку Рејтинг од СДС извади 1 милион евра тендери, и фотоцентрала за струја, сега ќе ги дозакопа во опозиција, се вели во партиското соопштение на ...
сите 160 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 122 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 345 | | | веќе видена

Нестабилно време не очекува и во текот на викендов, кое осбоено ќе се чуствува во попладневните часови. Метеопрогнозерот Слачо Попоски најавува локален развој ...
сите 248 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 124 | | | веќе видена

Пристигнете на аеродромот најмалку три часа пред летот, апелираат од „Визер“ по денешниот ИТ-колапс. Се очекуваат потенцијални прекини поради тековниот проблем ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање на довербата во институциите, елиминирање на корупцијата, владеење на правото, економски прогрес - приоритети на новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: