Пцујачот на Македонците е роден во Гнилање, прво играл за Косово па се префрлил за Албанија

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Албанија Мирлинд Даку првпат прозборе за скандалот кој го направи на ЕП, кога на одвратен начин ги навредуваше Македонците и Србите. УЕФА го ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот репрезентативец Мирланд Даку неславно го заврши Европското првенство 2024 откако доби суспензија од УЕФА поради националистичките испади со навреди ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фехми Даку, таткото на фудбалерот на Албанија Мирлинд Даку, зборуваше за скандалот со неговиот син на Евро 2024. - Мојот син веќе се врати дома. Мирлинд е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Tаткото на фудбалерот на Албанија Мирлинд Даку, Фехми Даку, зборуваше за скандалот со неговиот син на Евро 2024. Тој кажа дека му рекол на неговиот син повеќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден од моментите кои предизвикаа бурна реакција, посебно во Македонија, беше потегот на репрезентативецот Мирлинд Даку, кој славејќи го бодот против Хрватска ...
| | веќе видена | слични

Албанската фудбалска федерација ќе мора да и исплати на УЕФА повеќе од 100.000 евра за казните добиени поради испадите на нивните навивачи за време на ЕВРО ...
| | веќе видена | слични

Албанската фудбалска репрезентација го заврши настапот на ЕП во Германија со поразот од Шпанија, а федерацијата на нашиот западен сосед ќе мора да и исплати на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

По самитот во Вашингтон во ексклузивно интервју за Македонската телевизија, премиерот Христијан Мицкоски испрати порака дека државата сака да гради ...
сите 397 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пцујачот на Македонците е роден во Гнилање, прво играл за Косово па се префрлил за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: