„Европа ги прави работите поинаку“: германскиот министер за економија во Пекинг за царините на ЕУ

Предложените царини на Европската унија за кинески стоки не се „казна“, изјави германскиот министер за економија Роберт Хабек на кинеските власти во Пекинг. ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување потврдува дека електрификацијата не оди според очекувањата. Ова е особено видливо во САД, каде што почетниот ентузијазам малку се намали ...
| | веќе видена | слични

Кинеските производители на автомобили ја надминаа германската конкуренција во примената на иновации во масовното производство, покажа истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Заедничкото вложување со кинеската државна групација „GAC“ има за цел да го врати пазарниот удел на јапонскиот производител на автомобили во Кина со тоа што ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина ќе ги преиспита антидампинг давачките за увозот на толуидин од Европската унија, соопшти во четвртокот Министерството за трговија, сигнализирајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 391 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 182 | | | веќе видена

„Сакам да нагласам дека ние сме подготвени да градиме добрососедски односи, но тоа мора да биде двонасочна улица. Заврши времето на политичари кои ја виткаат ...
сите 166 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Европа ги прави работите поинаку“: германскиот министер за економија во Пекинг за царините на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: