Денеска до полноќ треба да биде избрана новата влада


Коалицијата Вреди информира дека првиот вицепремиер во Владата, Изет Меџити, започнал со координативни состаноци со министрите од партиите од коалицијата со ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на првата владина седница, од коалицијата испратија соопштение со фотографии на кои на масата на која седат министрите од Вреди стои и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ќе ги почитувам Уставот и законите“ – дел до искажаните реченици од заклетвата на новиот премиер и министрите. Но дали првиот вицепремиер е според закон – ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити, соопшти дека почнува пракса на редовна координација со министрите, замениците-министри и другите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Во насока на обезбедување висок степен на ефикасност во спроведувањето на нашите програмски заложби, првиот вицепремиер и министер за животна средина, Изет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Арбен Фетаи – поранешен соработник на косовската Влада, е избран за Вицепремиер за Добро владеење од страна ДПМНЕ, ВРЕДИ и ЗНАМ, на предлог од необалистот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот Ми-171 од Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствувал врз пожарот во реонот на Јасен, соопштија од МВР. - Во 20 налети исфрлени се над 50 ...
сите 658 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на јавноста од Овалната соба за да ги објасни причините поради кои се откажа од трката за нов мандат на само ...
сите 466 | | | веќе видена

Деновиве актуелно е патувањето на власта во САД со бизнис класа, за што пристигнаа низа критики од страна на опозицијата. Во одбрана на Мицкоски и министрите ...
сите 131 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да се соочува со длабока внатрепартиска криза по историскиот пораз на изборите и изборот на новите водачи Венко Филипче и Зоран Заев. ...
сите 27 | | | веќе видена

Светот релативно брзо дозна дека компанијата за сајбер безбедност Crowdstrike стои зад сериозниот глобален прекин на технологијата во петокот. Сепак, да се ...
сите 153 | | | веќе видена

Седумдесет и три годишниот пчелар Г.П. од село Мокрино, Општина Ново Село, вчера предизвикал пожар откако му паднала направата за чадење на пчели во која имало ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска до полноќ треба да биде избрана новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: