Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте денеска, во своето последно јавно обраќање на таа позиција пред да стане генерален секретар на НАТО, ја повика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од клучно значење е нашата земја да биде интегрирана во Европската унија и НАТО. Заедно сме посилни отколку сами. Особено сега, рече Руте. Новата влада, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Претседателот на Бугарија, Румен Радев не го прифати предлогот на Советот на министри да ја предводи бугарската делегација на Самитот на НАТО во Вашингтон, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев, кого го критикуваат за поддржување на Русија, не планира да ја предводи бугарката делегација и да присуствува на самитот на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев го отфрлил владиниот предлог да ја предводи делегацијата на земјата на самитот на НАТО во Вашингтон во јули, истакнувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 82 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 350 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: