ВО КОБНА НЕСРЕЌА ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК: Миле Антов замина на само 62 години

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Центарот за управување со кризи информира дека денеска околу 12:30 часот на бројот за итни повици 112 вознемирен планинар пријавил дека едно лице од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Едно лице, странски државјанин, денеска паднало во непристапен терен во близина на хотел „Десарет“ во Охрид. При падот лицето се здобило со телесни повреди, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Денеска (27.06.2024) во 12.35 часот во СВР Охрид е пријавено дека, од карпа, во езерските води, во близина на хотелски комплекс на охридското крајбрежје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека после пладне, на Единствен повикувачки број за итни повици 112 во ЦУК, било пријавено од Итна медицинска помош од Охрид ...
| | веќе видена | слични

Како што информира ЦУК, поради непристапнапноста на теренот, медицинската екипа не можела да интервенира.„Од ЦУК беа известени пожарникарите од ТППЕ Охрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 173 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 80 | | | веќе видена

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на ...
сите 60 | | | веќе видена

Во Вашингтон, за време на обраќањето пред новинарите, Столтенберг изрази уверување дека членките на Алијансата ќе останат посветени Украина да стане членка на ...
сите 201 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 37 | | | веќе видена

Принцот Вилијам го следеше натпреварот меѓу Англија и Швајцарија во четврт-финалето на Европското првенство. Англиската репрезентација по изведувањето пенали ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО КОБНА НЕСРЕЌА ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК: Миле Антов замина на само 62 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: