Ставот на Мицкоски е во согласност со Преспа


11 копии

Европската Унија направи историска грешка што го одложи пристапниот процес на Северна Македонија и покрај ветувањата и очекувањата по Договорот од Преспа, ...
| | веќе видена | слични

Нимиц учествуваше на Меѓународната конференција за мир и одржлив развој што на 17 и 18 јуни се одржа во Атина во организација на Институтот Алексис Ципрас и ...
| | веќе видена | слични

По Софија, и официјална Атина го реотвори прашањето за Македонија во Брисел. Грчкиот премиер Мицотакис вчера на состанокот на Европскиот совет ја критикувал ...
| | веќе видена | слични

 Откако грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис обвинувањата дека државниот врв во земјава не го користи уставното име за севкупна употреба, ги подигна на европско ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Северна Македонија продолжува да го прекршува Договорот од Преспа. Дополнително, се враќа на дејствија од минатото кои алудираат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководството на Северна Македонија продолжува да го прекршува Договорот од Преспа, велат од грчкото МНР преку соопштение. Од тука нагласуваат дека владата се ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на вчерашниот Европски совет ги информирал неговите колеги за, како што рече, „фактот што и претседателката и ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада ги отфрли наводите на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис дека Македонија го прекршила Договорот од Преспа. До ова доаѓа откако Мицотакис ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението пишува дека министерот за надворешни работи на Грција „пред неговите колеги во рамките на Советот за надворешни работи веќе детално ги покрена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис кажа дека премиерот Христијан Мицкоски, на официјалните состаноци на сите лидери на НАТО, го користел уставното име на ...
сите 324 | | | веќе видена

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 291 | | | веќе видена

Од 9 јули, на десна коловозна лента на автопатот Скопје-Куманово извршена била времена измена на режим на сообраќај , при што во должина од 1000 метри (пред НС ...
сите 149 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Владо Мисајловски и министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски остварија куса средба со американскиот државен ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на САД Џо Бајден синоќа на прес брифинг по повод затворањето на Самитот на НАТО во Вашингтон одговараше на низа тешки прашања поврзани со ...
сите 202 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 22 | | | веќе видена

Фондацијата „Бугарска меморија” на Милен Врабевски од Бугарија, преку адвокатска канцеларија од Тирана, поднесе тужба во Основиот суд во Корча против ...
сите 88 | | | веќе видена

Европскиот парламент (ЕП) на 18 јули ќе гласа за кандидатурата за вториот мандат на актуелната претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, беше ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставот на Мицкоски е во согласност со Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: