Поради селфиња со Роналдо четири пати во прекин беше натпреварот Португалија-Турција

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо од редовите на Португалија е фудбалерот кој најмногу пати бил во офсајд во групната фаза на Европското првенство. Португалецот бил пет пати ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на португалската репрезентација Кристијано Роналдо стана играчот кој најчесто беше во офсајд во групната фаза на Европското првенство 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Португалија и покрај поразот од Грузија во вчерашниот натпревар ќе игра во осминафиналето на Европското првенство. Во натпреварот против ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо не успеа да постигне гол против Грузија на Европското првенство, што значеше крај на неговата импресивна серија на постигнување голови на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо немаше добар меч против Грузија и не успеа да дојде до својот прв гол на Европското првенство, па со тоа заврши неговата импресивна серија ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо делуваше исфрустрирано на синоќешниот дуел со Грузија, откако португалскиот великан не успеа да го најде патот до мрежата на противникот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот, истакнал меѓу другото, грчкиот премиер ...
сите 358 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 120 | | | веќе видена

Руте се познава со поранешниот американски претседател Доналд Трамп со години, а многумина очекуваат дека би можел да го заузда доколку победи на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради селфиња со Роналдо четири пати во прекин беше натпреварот Португалија-Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: