Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Првиот вицепремиер и министер за екологија, Изет Меџити денеска потврдил дека Мухамет Амети ќе биде нов заменик-министер во Министерството за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собранието денеска на осмата седница треба да ги верификува мандатите на новите пратеници кои доаѓаат на местата на премиерот Христијан Мицкоски и на ...
| | веќе видена | слични

Пратеници стануваат Драган Недељковиќ, Велика Стојкова Серафимовска, Сергеј Попов, Емилија Ангелова, Весна Ѓорѓиева и Дијана Илиевска од коалицијата предводена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на јавноста од Овалната соба за да ги објасни причините поради кои се откажа од трката за нов мандат на само ...
сите 438 | | | веќе видена

Времето денеска и утре и понатаму ќе биде сончево, но со мала до умерена облачност. Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, услови за дожд, ...
сите 246 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да се соочува со длабока внатрепартиска криза по историскиот пораз на изборите и изборот на новите водачи Венко Филипче и Зоран Заев. ...
сите 27 | | | веќе видена

Светот релативно брзо дозна дека компанијата за сајбер безбедност Crowdstrike стои зад сериозниот глобален прекин на технологијата во петокот. Сепак, да се ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: