Куба се приклучи на Јужна Африка во случајот со тужбата за геноцид против Израел

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апелацискиот суд во февруари пресуди Холандија да престане да испорачува делови за израелските воени авиони кои се користат во офанзивата во Појасот Газа, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три организации за човекови права денеска поднесоа тужба против Владата на Холандија поради тоа што не ја почитува забраната за снабдување на Израел со ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на семејството на Мадина Хосеини, авганистанското девојче кое загина во железничка несреќа откако беше бркана од полицијата на хрватско-српската ...
| | веќе видена | слични

Останато

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 365 | | | веќе видена

По самитот во Вашингтон во ексклузивно интервју за Македонската телевизија, премиерот Христијан Мицкоски испрати порака дека државата сака да гради ...
сите 476 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 241 | | | веќе видена

Девојка била нападната од поранешниот дечко на на подрачјето на Карпош, каде работела. „На 12.07.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје, 31- годишна жена пријавила ...
сите 310 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена

Разузнавачко-безбедносниот систем на НАТО на тапет: САД би ги редуцирале разузнавачките информации што ги разменуваат со Европа Што доколку Доналд Трамп како ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куба се приклучи на Јужна Африка во случајот со тужбата за геноцид против Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: