Николоски пред тешки проблеми, но ветува силна и посветена работа


Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
| | веќе видена | слични

Последниот дел од кредитот од кинеската банка EXIM за изградба на автопатот Кичево – Охрид е одобрен и наскоро ќе бидат префрлени парите. Вториот дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ги податоците објавени во „Ревизорскиот извештај за реализација на капитални инвестиции“ изготвен од Државниот завод за ревизија, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Сега веќе новиот премиер Христијан Мицкоски, веднаш по изборната победа најави поволно задолжување од една европска држава за милијарда евра, а реакциите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот и министер за транспорт како и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска беше гостин во централниот Дневник на телевизија Сител ...
| | веќе видена | слични

„Не сакам да давам рокови, ние во нашата програма напишавме до крајот на 2026-та година, што мислам дека е реален рок. Јас секако ќе направам се заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 257 | | | веќе видена

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан за кој на 4-ти јули годинава кога половина час по полноќ беше пријавено дека во индустриска зона Ќојлија, во ...
сите 308 | | | веќе видена

Во четвртокот, шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Андриј Јермак, повика на укинување на ограничувањата за употребата на оружјето на западните ...
сите 235 | | | веќе видена

Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот на партијата, Венко Филипче, додаде дека партијата на унгарскиот премиер ...
сите 83 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 390 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 150 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 137 | | | веќе видена

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 191 | | | веќе видена

Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по претходно издадена наредба за претрес од Основен суд Битола, вчера извршиле претрес во ...
сите 177 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски пред тешки проблеми, но ветува силна и посветена работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: