Американски носач на авиони пристигна во Јужна Кореја

5 копии

Северна Кореја ја критикуваше заедничката воена вежба меѓу Јужна Кореја, Јапонија и САД овој месец, велејќи дека таквите вежби покажуваат дека односите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во четвртокот трите земји започнаа големи заеднички воени вежби кои вклучуваат морски разурнувачи, борбени авиони и американски носач на авиони Теодор Рузвелт ...
| | веќе видена | слични

И дека таквите вежби покажуваат дека односот на трите земји се развил во „азиска верзија на НАТО“, објавија државните медиуми.Во четвртокот трите земји почнаа ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО вели дека Алијансата ќе ја поздрави одлуката на Јужна Кореја да и обезбеди воена помош на Украина. Јенс Столтенберг во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Трансферот на оружје во Русија од страна на Северна Кореја беше во фокусот на денешниот состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации. Јона Леф, ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави ќе се спротивстават на Русија во Советот за безбедност на Обединетите нации поради кршењето на севернокорејското ембарго за оружје и ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД, Јапонија и Јужна Кореја денекса ја почнаа првата трилатерална воена вежба во повеќе домени на Корејскиот полуостров. Началниците на здружениот генералштаб ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја тврди дека успешно тестирала ракета способна да носи повеќе боеви глави, наведуваат денеска државните медиуми, иако овие тврдења беа отфрлени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 300 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Димитар Главчев при обраќање на самитот во Вашингтон, по средбата со македонскиот премиер Христијан Мицкоски, зборувајќи за спуштање на ...
сите 308 | | | веќе видена

Кризниот штаб на Општина Неготино по одржаниот состанок доцна вечерва повторно побара поддршка од воздух за гаснење на пожарот на планината Серта. ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто, на маргините на НАТО-самитот во Вашингтон изјавил дека унгарското претседателство со Европската ...
сите 206 | | | веќе видена

„Денеска полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по претходно издадена наредба за претрес од Основен суд Битола, извршија претрес во ...
сите 207 | | | веќе видена

НАТО е единствено во солидарноста во однос на бруталната агресивна војна на европскиот континент и во критично време за безбедноста ја потврдува трајната ...
сите 360 | | | веќе видена

Сепак, според оваа анкета на Ипсос, објавена од Вашингтон пост и Еј-би-си, Бајден и Трамп се изедначени на национално ниво, при што секој има 46 отсто од ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски носач на авиони пристигна во Јужна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: