(Видео) Апасиев: Требало да пишете Република Северина Македонија оти го изду*ивте народот


Најзалудно потрошени четири часа од мојот живот беше читањето на програмата на мандатарот Христијан Мицкоски и биографиите. Ова го изјави во Собранието, ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 28.06.2024 година (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на Владата ќе се оддржи првата седница на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени и почитувањето на Преспаснкиот договор мора да бидат во фокусот и на новата влада. Портпаролката на Европската комисија вели дека ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од наша страна ние им честитавме на премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со ...
| | веќе видена | слични

Честитики до премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со неа во остварувањето ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија(EK) укажува дека Договорот од Преспа мора да се почитува. Портпаролката на Европската Комисијата за соседска политика и проширување Ана ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија ќе работи од близу со новата македонска влада за спроведување на реформската агенда и продолжување по евроинтегративниот пат. Сепак, оттаму ...
| | веќе видена | слични

Употребата на уставното име на Северна Македонија е нешто што е договорено во контекст на Договорот од Преспа, изјави портпаролката на Европската Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

 Сепак,од таму велат дека очекуваат земјава да ги спроведе преземените обврски преку промена на уставот и вметнување на бугарите во него. На дневниот брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Апасиев: Требало да пишете Република Северина Македонија оти го изду*ивте народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: