Мицкоски најави прва инвестиција во вторник


Ве известуваме дека денеска, 28.06.2024 година (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на Владата ќе се оддржи првата седница на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени и почитувањето на Преспаснкиот договор мора да бидат во фокусот и на новата влада. Портпаролката на Европската комисија вели дека ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од наша страна ние им честитавме на премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со ...
| | веќе видена | слични

Честитики до премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со неа во остварувањето ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија(EK) укажува дека Договорот од Преспа мора да се почитува. Портпаролката на Европската Комисијата за соседска политика и проширување Ана ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија ќе работи од близу со новата македонска влада за спроведување на реформската агенда и продолжување по евроинтегративниот пат. Сепак, оттаму ...
| | веќе видена | слични

Употребата на уставното име на Северна Македонија е нешто што е договорено во контекст на Договорот од Преспа, изјави портпаролката на Европската Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

 Сепак,од таму велат дека очекуваат земјава да ги спроведе преземените обврски преку промена на уставот и вметнување на бугарите во него. На дневниот брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќепартискиот сојуз, кој изненадувачки ја победи екстремната десница предводена од Марин Ле Пен и Џордан Бардела во Националното собрание и центристичкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Русија не планира да учествува на кој било втор мировен самит кој може да се одржи за конфликтот во Украина, соопшти денеска Министерството за надворешни ...
сите 242 | | | веќе видена

Дејан Драгијевиќ, осомничен за убиство на девојчето во Бањско Поле, сега ги негира сите обвинувања против него, а по неговото сослушување се огласи и таткото ...
сите 88 | | | веќе видена

Доналд Трамп размислува за драстично намалување на размената на разузнавачки информации со членките на НАТО, потврдија за Политикп странски претставници ...
сите 268 | | | веќе видена

- Не може да бидеме обвинети дека применуваме двојни стандарди, што би ја ослабела нашата поддршка за Украина. Напротив, бараме исто единство и доследност за ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, најави дека во наредниот период ќе се проверуваат сомнежите за евентуални пропусти и ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски најави прва инвестиција во вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: