АФД планира создавање сопствена пратеничка група во Европарламентот

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Откако шефовите на држави или влади на членките на ЕУ во четвртокот вечерта нешто пред полноќ со квалификувано мнозинство ја номинираа за местото претседателка ...
| | веќе видена | слични

На самитот во Брисел лидерите на земјите членки на ЕУ постигнаа договор за врвните позиции во европските институции - за претседател на Европската комисија ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на држави и влади на земјите-членки во Брисел се договорија за распределба на водечките позиции во европските институции по изборите за Европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремљ денеска соопшти дека изгледите за односите меѓу Русија и Европската унија се лоши откако лидерите на земјите-членки на ЕУ ја номинираа Урсула фон дер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната министерка за одбрана на Германија Урсула фон дер Лајен е номинирана за втор мандат на функцијата -претседателка на Европската комисија. Заедно со ...
| | веќе видена | слични

Не била импресионирана ниту од фактот што рускиот претседател наредил да се распише потерница против неа, a постојано бара од Европа да обезбеди помош за ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска го критикуваше повторното назначување на Урсула фон дер Лајен за претседател на Европската комисија, како и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков на новинарите им кажа дека одлуката на ЕУ да ја номинира Германката Фон дер Лаен за втор петгодишен мандат ништо нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФД планира создавање сопствена пратеничка група во Европарламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: