Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат


Оливер Спасовски, координаторото на пратеничката група на СДСМ, на почетокот од денешната седница за изгласување на новата Влада предводена од мандатарот ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 28.06.2024 година (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на Владата ќе се оддржи првата седница на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени и почитувањето на Преспаснкиот договор мора да бидат во фокусот и на новата влада. Портпаролката на Европската комисија вели дека ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од наша страна ние им честитавме на премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со ...
| | веќе видена | слични

Честитики до премиерот Христијан Мицкоски и на министрите по формирањето на новата коалициска Влада и Европската Унија ќе соработува со неа во остварувањето ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија(EK) укажува дека Договорот од Преспа мора да се почитува. Портпаролката на Европската Комисијата за соседска политика и проширување Ана ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија ќе работи од близу со новата македонска влада за спроведување на реформската агенда и продолжување по евроинтегративниот пат. Сепак, оттаму ...
| | веќе видена | слични

Употребата на уставното име на Северна Македонија е нешто што е договорено во контекст на Договорот од Преспа, изјави портпаролката на Европската Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

 Сепак,од таму велат дека очекуваат земјава да ги спроведе преземените обврски преку промена на уставот и вметнување на бугарите во него. На дневниот брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 238 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Во програмата на новата власт нема нови, туку проекти што треба да се довршат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: