Вработени во Комерцијална банка со низа медали на игрите „Бофосијада 2024“

Време зa читање: 2 минути Силен тимски дух и спортски ентузијазам повторно покажаа вработените на Комерцијална банка и постигнаа извонредни резултати на ...
| | веќе видена | слични

Каратистот на „Макпетрол“, Стефан Стојановиќ, освои сребрен медал на турнирот од Светската младинска карате-лига (У21) што моментно се одржува во Пореч, ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација се врати со четири освоени медали од Европското првенство во кураш (спортско борење со појас) за јуниори и сениори, кое изминатиов ...
| | веќе видена | слични

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска - „HIP HOP BATTLE & BREAKING CHAMPIONSHIPS“ и ќе трае до четврток. На овој престижен ...
| | веќе видена | слични

Вчера започна Европското првенство во хип-хоп во Жнин, Полска и ќе трае до четврток. На овој престижен танцов турнир учествуваат околу 2.000 танчери од целиот ...
| | веќе видена | слични

Македонските средношколци освоија сребрен и бронзен медал и пофалница на 6. Балканска олимпијада по физика, која се одржа во Никшиќ, Црна Гора, од 20 до 24 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 459 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработени во Комерцијална банка со низа медали на игрите „Бофосијада 2024“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: