Бислими со помошникот секретар на ОН, Јенча: Српските борбени авиони летаат околу границата со Косово

Косовскиот вицепремиер задолжен за евроинтеграции, Бесник Бислими се сретна со помошникот генерален секретар на Обединтетите нации за Европа, Централна Азија и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти и на седницата на Владата што се одржува изјави дека нема доверба во дијалогот за нормализација додека Србија не го предаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Белград и Приштина мора да се заложат за решавање на проблемот во рамките на дијалогот предводен од ЕУ, порача американскиот помошник државен секретар за ...
| | веќе видена | слични

Тој наведе дека неспроведувањето на претходните договори е изгубена можност за двете страни, јави дописникот на МИА од Белград. Џејмс О'Брајан рече дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави во Брисел дека билатералната средба со претставниците на ЕУ, високиот комесар за надворешна политика ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај изјави дека не очекува никаков резултат од денешната средба меѓу косовскиот премиер, Албин ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Аљбин Курти, по средбите во Брисел, на прес-конференцијата изјави дека трилатералната средба не се одржала бидејќи Владата на Косово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Се намалил бројот на издадените дозволи, а се зголемила вредноста на планираните објекти. Најмногу станови ќе има во Скопје, и тоа во ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислими со помошникот секретар на ОН, Јенча: Српските борбени авиони летаат околу границата со Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: