ВРЕМЕ: Пеколно топло, и денеска и утре до 40 степени, освежувањето со краткотраен пороен дожд доаѓа в понеделник попладне


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани мои, анализата за тоа какво време не очекува овој викенд веќе ја знаете. Но најновата метео вест која сега ќе ви ја ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии
8 копии

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Територијата на нашата Македонија за време на овој викенд ќе биде под влијание на топол бран кој продира од северните предели ...
| | веќе видена | слични

Стабилни два дена се пред нас, вели метео прогнозата за овој викенд. Метеоролозите највуваат температури од 30 до 38 ширум земјава, а до 35-от степен ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕ: Пеколно топло, и денеска и утре до 40 степени, освежувањето со краткотраен пороен дожд доаѓа в понеделник попладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: