Вучиќ и Макрон разговараа за стратешка соработка и „горливите прашања во регионот“


Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон за „горливите прашања во регионот“, политичките ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти и на седницата на Владата што се одржува изјави дека нема доверба во дијалогот за нормализација додека Србија не го предаде ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „Европски фронт“ продолжува со обвинувањата околу назначувањето на Иван Стоилковиќ за нов заменик-претседател на Владата и министер кој веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Белград и Приштина мора да се заложат за решавање на проблемот во рамките на дијалогот предводен од ЕУ, порача американскиот помошник државен секретар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Иван Стоилковиќ го даде своето прво интервју за српската Прва ТВ откако стапи на новата функција од кабинетот во Министерството за односи со ...
| | веќе видена | слични

Тој наведе дека неспроведувањето на претходните договори е изгубена можност за двете страни, јави дописникот на МИА од Белград. Џејмс О'Брајан рече дека ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто, Стоилковиќ вели дека прво што направил како министер е тоа што му дал задача на Институтот за социолошко-политички и правни истражувања да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и Макрон разговараа за стратешка соработка и „горливите прашања во регионот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: