КРЕМЉ: Треба да разговараме со САД, глобалната безбедност е загрозена, проблемите растат

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија мора да започне производство на ракети со среден и мал дострел за да може да одговори на акциите на Вашингтон, изјави денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска соопшти дека Русија го разгледува можното намалување на нивото на дипломатските односи со Западот поради поголемата вклученост на САД и нивните ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за почеток на преговори со Русија за прекин на непријателствата ќе ја донесе Украина. Оваа изјава ја даде координаторот за стратешки комуникации на ...
| | веќе видена | слични

Двајца клучни советници на Доналд Трамп му изработиле план за ставање крај на војната во Украина кој се базира на прекинување на воената помош се додека Киев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Двајца клучни советници на Доналд Трамп претставиле план за ставање крај на руската војна во Украина – доколку победи на претседателските избори – во кој има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу западни политичари не сакаа ниту да навлезат во суштината на новиот руски предлог за регулирање на ситуацијата во Украина, иако оваа иницијатива реално ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 159 | | | веќе видена

Поранешната претседателка на Антикорупција Билјана Ивановска во име на сите членови на претходниот состав на ДКСК упати реакција на соопштението на ДКСК по ...
сите 56 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРЕМЉ: Треба да разговараме со САД, глобалната безбедност е загрозена, проблемите растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: