ОРБАН СО ОСТРА КРИТИКА КОН ГЕРМАНЦИТЕ: „Порано беа земја на ред и вредни луѓе, сега...“

Унгарскиот премиер Виктор Орбан во петокот го посети Берлин, а пред средбата со канцеларот Олаф Шолц, во интервју ја критикуваше имиграциската политика на ...
| | веќе видена | слични

Законот, усвоен во декември 2023 година, забранува странско финансирање на партии или групи кои се натпреваруваат на избори и предвидува казна до три години ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави го критикуваа новиот унгарски закон за суверенитет како антидемократски, откако Канцеларијата за заштита на суверенитетот започна истрага ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, во интервју со германската медиумска групација „Функе“, порача дека Русија мора да стане дел од европскиот безбедносен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан, рече дека Соединетите Американски Држави мора да покренат иницијатива за прекин на огнот во Украина.„Претседателот на САД е ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер Виктор Орбан повика Урсула фон дер Лајен да биде сменета од местото претседател на Европската комисија, наведувајќи дека нејзините пет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 314 | | | веќе видена

Во телефонски разговор со Си-Ен-Ен неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави своето излегување од трката за претседател во 2024 година, ...
сите 238 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОРБАН СО ОСТРА КРИТИКА КОН ГЕРМАНЦИТЕ: „Порано беа земја на ред и вредни луѓе, сега...“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: