Малолетник нападнат во училишен двор во Карпош

Полициски службеници од ПС Кисела Вода го лишиле од слобода Г.С. (30) од Скопје, кој бил баран со потерница исто така по наредба на Основен кривичен суд Скопје ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Две лица барани со потерница за издржување затворска казна се приведени од страна на полицијата во текот на вчерашниот ден во Скопје. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Како што соопшти МВР, за настанот бил запознаеен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на случајот против лицето ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден евидентирало две пријави за силување на малолетни девојчиња. Станува збор за двајца татковци од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 345 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник нападнат во училишен двор во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: