„Уште еден обид да се измамат граѓаните со празни ветувања“: од Европски фронт со бурна реакција за Балансерот

Реакции од „Европскиот фронт“ пристигнаа до медиумите кратко време по објавата на мислењата на претставниците на „Вреди“ на денешната трибина. Особено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со голема загриженост ги следиме политичките случувања во нашата земја, каде за кратко време новата Влада донесе некои одлуки на штета на Албанците и другите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за дигитална трансформација Стефан Андоновски најави укинување на балансерот во фази, каде во прва фаза лицата попишани во странство нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Со најавите за менување на бројките во балансерот ќе се игнорираат податоците од последниот попис според кој Албанците сочинуваат речиси 30 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Укинувањето на “ Балансер” ќе биде во фази. За сега се избришани само граѓаните кои не живеат во Македонија, согласно пописот од 2021 та година. Следната фаза ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и АА реагираат на најавата за укинување на балансерот и велат дека се напаѓа еден од главните столбови на Охридскиот договор. По најавата за укинување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лицата попишани во странство од денеска не се дел од Балансерот за вработување, - најави министерот за дигитална трансформација Стефан Андоновски, како прв ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот Ми-171 од Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствувал врз пожарот во реонот на Јасен, соопштија од МВР. - Во 20 налети исфрлени се над 50 ...
сите 668 | | | веќе видена

Деновиве актуелно е патувањето на власта во САД со бизнис класа, за што пристигнаа низа критики од страна на опозицијата. Во одбрана на Мицкоски и министрите ...
сите 131 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж ...
сите 261 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да се соочува со длабока внатрепартиска криза по историскиот пораз на изборите и изборот на новите водачи Венко Филипче и Зоран Заев. ...
сите 27 | | | веќе видена

Светот релативно брзо дозна дека компанијата за сајбер безбедност Crowdstrike стои зад сериозниот глобален прекин на технологијата во петокот. Сепак, да се ...
сите 153 | | | веќе видена

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против В.Т.(25) и од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Уште еден обид да се измамат граѓаните со празни ветувања“: од Европски фронт со бурна реакција за Балансерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: