Путин: Русија е спремна за мировни преговори

Рускиот претседател Владимир Путин реши да спие наместо да ја гледа дебатата меѓу американскиот претседател Џо Бајден и републиканскиот противкандидат Доналд ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија мора да започне производство на ракети со среден и мал дострел за да може да одговори на акциите на Вашингтон, изјави денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјавил дека дебатата на актуелниот и поранешниот претседател на САД, Џозеф Бајден и Доналд Трамп не е меѓу главните ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Владимир Путин не стана среде ноќ за да ја следи претседателската дебата на САД меѓу Џо Бајден и Доналд Трамп, а Русија нема да коментира за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред една година, Русија и светот го задржаа здивот по бунтот што го најави Евгениј Пригожин, водачот на групата „Вагнер“. Колона оклопни возила, тенкови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот републикански ривал Доналд Трамп го споменаа рускиот претседател Владимир Путин десетина пати во првата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот противник и претходник на претседателската позиција Доналд Трамп, се обвинија еден со друг дека ја охрабруваат ...
| | веќе видена | слични

Белорускиот претседател Александр Лукашенко ги прераспредели клучните позиции во владата и претседателската администрација во обид да ја намали бирократијата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска соопшти дека Русија го разгледува можното намалување на нивото на дипломатските односи со Западот поради поголемата вклученост на САД и нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Како засилување на силите кои гаснат од земја, еден армиски хликопетер започна со дејство врз пожарот на планината Серта додека полицискиот хеликоптер се ...
сите 286 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 449 | | | веќе видена

Во Собранието, во салата Борис Трајковски, се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде што спикерот Африм Гаши и други пратеници оддржаа ...
сите 84 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне во крајните западни делови ...
сите 343 | | | веќе видена

Во четвртокот, шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Андриј Јермак, повика на укинување на ограничувањата за употребата на оружјето на западните ...
сите 399 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Русија е спремна за мировни преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: