„Заврши времето на демагогија“: Меџити од трибината на „Вреди“ порача „да ја направиме нашата земја подготвена за интегрирање во ЕУ“

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за дигитална трансформација Стефан Андоновски најави укинување на балансерот во фази, каде во прва фаза лицата попишани во странство нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Вреди информира дека првиот вицепремиер во Владата, Изет Меџити, започнал со координативни состаноци со министрите од партиите од коалицијата со ...
| | веќе видена | слични

Со најавите за менување на бројките во балансерот ќе се игнорираат податоците од последниот попис според кој Албанците сочинуваат речиси 30 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Укинувањето на “ Балансер” ќе биде во фази. За сега се избришани само граѓаните кои не живеат во Македонија, согласно пописот од 2021 та година. Следната фаза ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и АА реагираат на најавата за укинување на балансерот и велат дека се напаѓа еден од главните столбови на Охридскиот договор. По најавата за укинување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лицата попишани во странство од денеска не се дел од Балансерот за вработување, - најави министерот за дигитална трансформација Стефан Андоновски, како прв ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 380 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Заврши времето на демагогија“: Меџити од трибината на „Вреди“ порача „да ја направиме нашата земја подготвена за интегрирање во ЕУ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: