Кај Елшани спасен холандски турист со скршена нога

6 копии

Едно лице, странски државјанин, денеска паднало во непристапен терен во близина на хотел „Десарет“ во Охрид. При падот лицето се здобило со телесни повреди, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Денеска (27.06.2024) во 12.35 часот во СВР Охрид е пријавено дека, од карпа, во езерските води, во близина на хотелски комплекс на охридското крајбрежје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека после пладне, на Единствен повикувачки број за итни повици 112 во ЦУК, било пријавено од Итна медицинска помош од Охрид ...
| | веќе видена | слични

Како што информира ЦУК, поради непристапнапноста на теренот, медицинската екипа не можела да интервенира.„Од ЦУК беа известени пожарникарите од ТППЕ Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Четири лица од тимот на скопската брза помош завршија на Ургентен, откако имаа несреќа со лифт. Се упатиле да спасат човечки живот, ама се заглавиле во мал ...
| | веќе видена | слични

Три лица од екипата на Итната медицинска помош од Скопје кои беа заглавени во лифт во подрумски дел од зграда на улица „Христо Татарчев“ бр.47 во скопската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 301 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Димитар Главчев при обраќање на самитот во Вашингтон, по средбата со македонскиот премиер Христијан Мицкоски, зборувајќи за спуштање на ...
сите 307 | | | веќе видена

Влезот на Украина во НАТО би предизвикал глобален конфликт, изјави денеска словачкиот премиер Роберт Фицо. „Ги разбирам желбите на Украина, таа е суверена ...
сите 243 | | | веќе видена

Владата денеска одобри да се ангажираат двајца пензионирани пилоти за Ер трактори. Владата на денешната седница даде согласност Дирекцијата за заштита и ...
сите 223 | | | веќе видена

На маргините на самитот на НАТО во Вашингтон, Сијарто рече и дека прифаќањето на Украина во воената алијанса ќе го ослаби единството на нејзините земји-членки, ...
сите 275 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.07.2024 околу 23.40 часот во Дом за стари лица на подрачјето на Кисела Вода, Т.К.(47) од Скопје ...
сите 159 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај Елшани спасен холандски турист со скршена нога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: