ВМРО-ДПМНЕ: Измените на Законот за Енергетика кои ги предлагаме ќе спречат поскапување на струјата за најголем дел од домаќинствата, ќе работиме на поевтинување после јануари


„На заминувањето на власта на СДСМ и ДУИ, се случува повторно ново поскапување на електричната енергија, со што директно се удира по стопанството и по буџетот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Турција ја зголемува цената на струјата за 38% од 1 јули , објави турската телевизија НТВ, повикувајќи се на одлуката на Турскиот регулатор за енергетика. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се очекуваат ценовни шокови, ама будно ќе се следи ситуацијата. Ова е ставот на прилепските стопанственици и на граѓаните по, како што е речено, минималното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на ВМРО-ДПМНЕ спречи зголемување на цената на струјата ценовен шок кој СДС и ДУИ го оставија. Владата предложи, а парламентарното мнозинство го донесе ...
| | веќе видена | слични

Од први јули, за 0,4 отсто ќе поскапи струјата за 88 отсто од домаќинставата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена е направена ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека Владата предводена од нив спречила зголемување на цената на струјата и ценовен шок, кој што, како што велат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ се огласи со реакција,откако вчера премиерот Христијан Мицкоски објави дека „Вабтек“ ќе инвестира 35 милиони евра во нова фабрика во индустриската зона во ...
сите 175 | | | веќе видена

Репортажа Тони Гламчевски, дописник на „Нова Македонија“ од Стразбур Од Плоштадот на Републиката, во Париз, до Ла Канебиер, во Марсеј, левичарските гласачи се ...
сите 310 | | | веќе видена

Португалија беше подобра од Словенија во лотаријата со пенали, но се уште се зборува за продолженијата каде Кристијано Роналдо не реализираше погодок од белата ...
сите 131 | | | веќе видена

Ставот дека прашањето со „прекршувањето на Договорот од Преспа од соседната земја“, Киријакос Мицотакис ќе го покрене на НАТО Самитот во Вашингтон, го повтори ...
сите 202 | | | веќе видена

Возачот на автобусот на ЈСП кој вчера удри во жардинера во Скопје и при тоа повредени беа три жени патнички, денеска рече дека се сомнева во технички ...
сите 81 | | | веќе видена

Граѓаните со себе да носат шише вода, да се разладуваат со вентилатори или клима уреди, да носат лесна, светла и комотна облека, да се тушираат со посвежа или ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Измените на Законот за Енергетика кои ги предлагаме ќе спречат поскапување на струјата за најголем дел од домаќинствата, ќе работиме на поевтинување после јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: