Спасен холандски турист со скршена нога кај Елшани

6 копии

Едно лице, странски државјанин, денеска паднало во непристапен терен во близина на хотел „Десарет“ во Охрид. При падот лицето се здобило со телесни повреди, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Денеска (27.06.2024) во 12.35 часот во СВР Охрид е пријавено дека, од карпа, во езерските води, во близина на хотелски комплекс на охридското крајбрежје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека после пладне, на Единствен повикувачки број за итни повици 112 во ЦУК, било пријавено од Итна медицинска помош од Охрид ...
| | веќе видена | слични

Како што информира ЦУК, поради непристапнапноста на теренот, медицинската екипа не можела да интервенира.„Од ЦУК беа известени пожарникарите од ТППЕ Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Четири лица од тимот на скопската брза помош завршија на Ургентен, откако имаа несреќа со лифт. Се упатиле да спасат човечки живот, ама се заглавиле во мал ...
| | веќе видена | слични

Три лица од екипата на Итната медицинска помош од Скопје кои беа заглавени во лифт во подрумски дел од зграда на улица „Христо Татарчев“ бр.47 во скопската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера, градоначалникот на Битола соопшти дека на првата следна седница на Советот на општина Битола, ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна ...
сите 988 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и официјално ја прифати номинацијата за кандидат на претседателските избори на конвенцијата на Републиканската ...
сите 437 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 1002 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Низ диоптријата на светските медиуми: Осврт кон изборот (на Трамп) за носител на функцијата потпретседател на САД да биде сенаторот од Охајо Џеј-Ди Венс ...
сите 73 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп и словачкиот премиер Роберт Фицо биле нападнати поради нивните ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасен холандски турист со скршена нога кај Елшани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: