Интервју со идната министерка за енергетика Сања Божиновска: Корупцијата е една од главните причини зошто досега немало инвестиции во нови енергетски капацитети


Амбициозни планови и стратегии, но и исто толку предизвици. Идната министерка за енергетика Сања Божиновска ќе се обиде да го постигне она во што ниедна ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Вин-Вин“, на телевизија Телма, коментирајќи ја инвестицијата на „Алказар енерџи“ која ја најави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Новата влада мора да се задолжи, за да може да исполни барем дел од ветувањата кои ги даваа во предизборната кампања. Единствен начин да ги реализираат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пензионерите ќе ги добијат ветените пет илјади денари линеарно зголемување, но не од милијардата евра која е наменета за капитални ...
| | веќе видена | слични

Битиќи нагласи дека инвестицискиот фонд не е вистинскиот инвеститор, јавноста допрва треба да дознае кој стои позади него.„Фондот прибира средства, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту се почнати ниту се завршени преговорите. Ова е најава на инвестиција, која сè уште институционално ќе треба да се води, да се одговори на сите отворени ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во Министерството за финансии се подготвува ребалансот на Буџетот за 2024 година. Ќе се обезбедат пари за плати и пензии, за се она што е преземено како ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии, Гордана Димитриевска Кочоска најави дека се подготвува ребаланс на Буџетот за 2024 година. Како што најави таа, ќе бидат обезбедени ...
| | веќе видена | слични

Во колкава мера најавените инвестиции во енергетскиот систем ќе успеат да ја приближат нашата држава до што поголема енергетска независност? Познавачите на ...
| | веќе видена | слични

Скопје во 2028 година треба да биде „Европска претстолнина на културата“, но, од друга страна, културните институции што се во надлежност на Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 373 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 382 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со идната министерка за енергетика Сања Божиновска: Корупцијата е една од главните причини зошто досега немало инвестиции во нови енергетски капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: