АГЕЛЕР: Воодушевена сум и многу задоволна од настапот на Мицкоски кој рече ќе го почитува уставното име при давањето заклетва

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
| | веќе видена | слични

По Софија, и официјална Атина го реотвори прашањето за Македонија во Брисел. Грчкиот премиер Мицотакис вчера на состанокот на Европскиот совет ја критикувал ...
| | веќе видена | слични

 Откако грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис обвинувањата дека државниот врв во земјава не го користи уставното име за севкупна употреба, ги подигна на европско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Раководството на Северна Македонија продолжува да го прекршува Договорот од Преспа. Дополнително, се враќа на дејствија од минатото кои алудираат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раководството на Северна Македонија продолжува да го прекршува Договорот од Преспа, велат од грчкото МНР преку соопштение. Од тука нагласуваат дека владата се ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на вчерашниот Европски совет ги информирал неговите колеги за, како што рече, „фактот што и претседателката и ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада ги отфрли наводите на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис дека Македонија го прекршила Договорот од Преспа. До ова доаѓа откако Мицотакис ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението пишува дека министерот за надворешни работи на Грција „пред неговите колеги во рамките на Советот за надворешни работи веќе детално ги покрена ...
| | веќе видена | слични

Грција пред Европскиот совет ги обвини претседателката Сиљановска-Давкова и премиерот Мицкоски дека го кршат договорот од Преспа. Мицотакис смета дека двајцата ...
| | веќе видена | слични

-Во целост ги отфрламе наводите за наводно кршење на Договорот од Преспа од страна на клучните политички личности во државата, и превземените обврски согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 425 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 187 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

СДСМ со сите институционални механизми ќе се спротивстави на реализација на одлуката за земање кредит од пола милијарда евра од Будимпешта, велат од ...
сите 94 | | | веќе видена

Се интервенира од земја и од воздух при што покрај ангажирањето на армиски и на хеликоптери на МВР, по неколку месеци повторно се ставени во функција и Ер ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АГЕЛЕР: Воодушевена сум и многу задоволна од настапот на Мицкоски кој рече ќе го почитува уставното име при давањето заклетва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: