„Долгорочната цел на американската политика е меѓусебно признавање на Србија и Косово“

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг повика на изградба на „мостови“ на соработка во светската економија додека Пекинг се бори со економски и безбедносни спорови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Кина никогаш нема да го напушти патот на мирен развој. Соочувајќи се со историјата на мирот или војната, единството или конфронтацијата, мораме да го ...
| | веќе видена | слични

Кина ќе ги преиспита антидампинг давачките за увозот на толуидин од Европската унија, соопшти во четвртокот Министерството за трговија, сигнализирајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Кинеското Министерство за надворешни работи во вторникот соопшти дека ќе ја прошири својата безвизна политика на Нов Зеланд, Австралија и Полска. Истиот ден, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот амбасадор во Кина го обвини Пекинг дека го прави „невозможно“ зајакнување на врските меѓу обичните Кинези и Американци во интервју објавено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина и САД се расправаа во последниве години за низа прашања од трговија до технологија, човекови права и војната во Украина. Односите донекаде се стабилизираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предложените царини на Европската унија за кинески стоки не се „казна“, изјави германскиот министер за економија Роберт Хабек на кинеските власти во Пекинг. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 302 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Димитар Главчев при обраќање на самитот во Вашингтон, по средбата со македонскиот премиер Христијан Мицкоски, зборувајќи за спуштање на ...
сите 315 | | | веќе видена

Русија не планира да учествува на кој било втор мировен самит кој може да се одржи за конфликтот во Украина, соопшти денеска Министерството за надворешни ...
сите 221 | | | веќе видена

Владата денеска одобри да се ангажираат двајца пензионирани пилоти за Ер трактори. Владата на денешната седница даде согласност Дирекцијата за заштита и ...
сите 215 | | | веќе видена

Анкетата, спроведена од Еј-би-си њуз, Вашингтон пост и Ипсос, доаѓа додека се зголемува притисокот врз Џозеф Бајден по неговиот несигурен настап во ТВ дебата ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 124 | | | веќе видена

На маргините на самитот на НАТО во Вашингтон, Сијарто рече и дека прифаќањето на Украина во воената алијанса ќе го ослаби единството на нејзините земји-членки, ...
сите 254 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Долгорочната цел на американската политика е меѓусебно признавање на Србија и Косово“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: