Путин: Размислуваме за промена на доктрината за употреба на нуклеарното оружје


Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави ќе се спротивстават на Русија во Советот за безбедност на Обединетите нации поради кршењето на севернокорејското ембарго за оружје и ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска соопшти дека Русија го разгледува можното намалување на нивото на дипломатските односи со Западот поради поголемата вклученост на САД и нивните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руските пранкери кои често целат кон политичари од интерес на руската држава денеска објавија видео од видео повик со британскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за почеток на преговори со Русија за прекин на непријателствата ќе ја донесе Украина. Оваа изјава ја даде координаторот за стратешки комуникации на ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејските војници треба да пристигнат на украинска територија следниот месец за да ја поддржат Русија во војната, објави Пјонгјанг оваа недела, само ...
| | веќе видена | слични

Двајца клучни советници на Доналд Трамп му изработиле план за ставање крај на војната во Украина кој се базира на прекинување на воената помош се додека Киев ...
| | веќе видена | слични

На претстојниот самит на НАТО нема да има покана за Украина за членство во Северноатлантската алијанса, изјави британскиот министер за надворешни работи Дејвид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца клучни советници на Доналд Трамп претставиле план за ставање крај на руската војна во Украина – доколку победи на претседателските избори – во кој има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Размислуваме за промена на доктрината за употреба на нуклеарното оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: