МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

3 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден евидентирало две пријави за силување на малолетни девојчиња. Станува збор за двајца татковци од ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 00.00 часот во Штип, полициски службеници при СВР Штип го лишиле од слобода Г.А.(38) од Штип поради тоа што на вчера околу 15.30 часот во семејниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 18.00 часот полициски службеници од Полициската станица Карпош ги привеле С.К.(46) и С.Н.(49), двајцата од Скопје, поради тоа што околу 17.10 часот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 301 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Димитар Главчев при обраќање на самитот во Вашингтон, по средбата со македонскиот премиер Христијан Мицкоски, зборувајќи за спуштање на ...
сите 332 | | | веќе видена

Влезот на Украина во НАТО би предизвикал глобален конфликт, изјави денеска словачкиот премиер Роберт Фицо. „Ги разбирам желбите на Украина, таа е суверена ...
сите 243 | | | веќе видена

Армиски хеликоптер се вклучи во гаснењето на пожарот во Неготинско, потврди за МИА, Фанка Мингова Јанчева, овластено лице во Дирекција за заштита и спасување ...
сите 230 | | | веќе видена

НАТО е единствено во солидарноста во однос на бруталната агресивна војна на европскиот континент и во критично време за безбедноста ја потврдува трајната ...
сите 360 | | | веќе видена

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.07.2024 околу 23.40 часот во Дом за стари лица на подрачјето на Кисела Вода, Т.К.(47) од Скопје ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: