Жештините ќе потраат, температури и до 40 степени

7 копии

Викедов ќе биде стабилно, а од вторник, втори јули повторно ќе има невремиња со грмотевици, вели за „Слободен печат“ професор доктор Владо Спиридонов. – Денес ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се уште треба да бидат внимателни заради можно невреме, велат од ЦУК. „Од УХМР известија во ЦУК дека во Скопје времето ќе биде променливо облачно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жештините ќе потраат, температури и до 40 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: