Српски медиуми: Новиот вицепремиер на Македонија ќе придонесе за унапредување на односите


Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти и на седницата на Владата што се одржува изјави дека нема доверба во дијалогот за нормализација додека Србија не го предаде ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „Европски фронт“ продолжува со обвинувањата околу назначувањето на Иван Стоилковиќ за нов заменик-претседател на Владата и министер кој веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Белград и Приштина мора да се заложат за решавање на проблемот во рамките на дијалогот предводен од ЕУ, порача американскиот помошник државен секретар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Иван Стоилковиќ го даде своето прво интервју за српската Прва ТВ откако стапи на новата функција од кабинетот во Министерството за односи со ...
| | веќе видена | слични

Тој наведе дека неспроведувањето на претходните договори е изгубена можност за двете страни, јави дописникот на МИА од Белград. Џејмс О'Брајан рече дека ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто, Стоилковиќ вели дека прво што направил како министер е тоа што му дал задача на Институтот за социолошко-политички и правни истражувања да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 322 | | | веќе видена

Во интервју за BET News, на прашањето што ќе го натера да ја преиспита својата одлука да учествува во кампањата за реизбор, Бајден рече дека тоа ќе биде ...
сите 309 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 512 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, во гостување за централниот дневник на Сител ...
сите 115 | | | веќе видена

Во следните два дена ќе се задржи многу топло време со максимални температури кои го дефинираат портокаловото ниво за опасност од високи температури, ...
сите 262 | | | веќе видена

Се почести се поплаките од граѓаните за нередовното собирање на сметот од градските улици кој освен што е извор на непријатна миризба, на овие температури ...
сите 109 | | | веќе видена

СДСМ објави дека нивните правници се ставаат на располагање секоја среда во 18.00 часот во партиското седиште за сите вработени во јавниот сектор кои сметаат ...
сите 8 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски медиуми: Новиот вицепремиер на Македонија ќе придонесе за унапредување на односите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: