(ВИДЕО) РУСИТЕ ПОНИЖЕНИ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Лавров и другите мораа да излезат од салата, направиле грешка


Руските министри беа избркани од салата за состаноци во Северна Кореја. Шефот на дипломатијата, Сергеј Лавров и придружбата на рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер Виктор Орбан и украинскиот претседател Володимир Зеленски се сретнаа во Брисел на самитот на Европската унија, а на социјалните мрежи се ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави ќе се спротивстават на Русија во Советот за безбедност на Обединетите нации поради кршењето на севернокорејското ембарго за оружје и ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска соопшти дека Русија го разгледува можното намалување на нивото на дипломатските односи со Западот поради поголемата вклученост на САД и нивните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руските пранкери кои често целат кон политичари од интерес на руската држава денеска објавија видео од видео повик со британскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за почеток на преговори со Русија за прекин на непријателствата ќе ја донесе Украина. Оваа изјава ја даде координаторот за стратешки комуникации на ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејските војници треба да пристигнат на украинска територија следниот месец за да ја поддржат Русија во војната, објави Пјонгјанг оваа недела, само ...
| | веќе видена | слични

Двајца клучни советници на Доналд Трамп му изработиле план за ставање крај на војната во Украина кој се базира на прекинување на воената помош се додека Киев ...
| | веќе видена | слични

На претстојниот самит на НАТО нема да има покана за Украина за членство во Северноатлантската алијанса, изјави британскиот министер за надворешни работи Дејвид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца клучни советници на Доналд Трамп претставиле план за ставање крај на руската војна во Украина – доколку победи на претседателските избори – во кој има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) РУСИТЕ ПОНИЖЕНИ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Лавров и другите мораа да излезат од салата, направиле грешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: